Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nedávno proběhlo třetí „Setkání“ (1. – 3.6 2007) zájemců o vegetariánské stravování podle zásad ochranné stravy a zdravého životního stylu v rodině s malými dětmi na zámku ve Střílkách.

 
 

Obrazek

Účastníci se tentokrát zajímali nejvíce o to, jak správně kombinovat potraviny.Také se chtěli, jako obvykle, ujistit o správnosti jejich rozhodnutí v omezení masa v jejich jídelníčku a získat kvalifikované informace o kladném vlivu vegetariánství na zdraví ne jen dospělých, ale i dětí.

Některé babičky chtěly objasnit, proč jim sladké tolik chutná, jak by mohly sladkosti ve formě modifikovaného cukru omezit a nahradit tak, aby jim sladké nechybělo.

Některé maminky, které se stravovaly konvenčně, se ptaly na problém chudokrevnosti u svých dětí a zajímalo je, jak změnit jejich stravování takto nemocných dětí.

Velmi zajímavým tématem bylo povídání jak to, co jíme, ovlivňuje naše vnímání okolního světa a proč někteří lidé opět přechází na konvenční stravu.

K vytvoření nadhledu nad problematikou výživy přispělo její zařazení do Aktivní životosprávy. Velkým objevem pak bylo pro účastníky poznání, že všechny zkušenosti ze zodpovědného pozorování příčin a následků při stravování mohou přenést do oblasti duševní a duchovní.

 

Obrazek

 

Pro děti byl tentokrát přichystán velice lákavý program. Potkaly se se skřítkem Srdíčkem, který jim ukázal cestu na mapě za pokladem. Děti měly splnit několik zajímavých úkolů na téma „ochrana přírody“ a tím se dostat po mapě až k pokladu. Nakonec si vyráběly masky skřítků a šly hledat poklad. Areál zámeckého parku byl pro ně bezpečným a dobrodružným prostředím pro jakoukoli hru.

 

Obrazek

 Po skončení víkendového programu měli zájemci o prodloužený pobyt s programem možnost zůstat a věnovat se více tématu aktivní životosprávy v praxi.

Proběhly zajímavé odborné přednášky o přírodní kosmetice a o zkušenostech s veganstvím. Rodiče i děti se mohly přidat k místním aktivitám jako je cvičení dětí, povídání moudrého příběhu se zpíváním a hraním na hudební nástroje, příjemné byly i procházky do lesa s tvořivými aktivitami a volné debaty u čaje.

 

Některé ohlasy účastníků třetího „Setkání“:

 

Obrazek

„Konečně zase kolem mne lidé, kteří jsou má krevní skupina. Odpočinek uprostřed přírody, zámek a toto místo má krásnou atmosféru. Manželé Škvařilovi jsou na cestě vegetariánství hodně daleko jak teoreticky, tak prakticky.“

 Mirek Klíma (32 let), Brno

 

Obrazek

„Příjemný víkend strávený ve společnosti milých lidí, kteří mají jistý životní nadhled, spoustu moudrých názorů a hlavně zkušeností. Upevnila jsem si názor na vegetariánství. Myslím si, že vegetariánství nemůže nikomu uškodit.“

Mudr. L´ubica Sýkorová (26 let), Brno

 

Náhledy fotografií ze složky Setkání červen